Wojciech Łyko, ustępujący dyrektor MZUiM w Tychach / fot. Tychy24.net

Dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach traci stanowisko. Potwierdzają się informacje, które Tychy24.net podawało kilka tygodni temu. Wojciech Łyko, wieloletni dyrektor tyskiego MZUiM traci stanowisko. Został zdegradowany do roli wicedyrektora.

Od 3 stycznia 2020 nowym dyrektorem Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów będzie Artur Kruczek. Wojciech Łyko, natomiast będzie pełnił funkcję zastępcą dyrektora ds. techniczno-administracyjnych (będzie koordynował i nadzorował działalność Działu Technicznego i Działu Administracji Dróg i Mostów). Drugim zastępcą dyrektora MZUIM będzie Arkadiusz Bąk, który został zastępcą dyrektora ds. Realizacji Inwestycji (będzie koordynował i nadzorował działalność Działu Realizacji Projektów Inwestycyjnych).

Artur Kruczek pracował w tyskim magistracie od 2001 roku, od 2015 roku był naczelnikiem Wydziału Komunikacji w Urzędzie Miasta Tychy. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej – wydziału Transportu, specjalizacja: Inżynieria Ruchu.  Od początku swojej zawodowej kariery zajmuje się inżynierią ruchu, badaniem ruchu drogowego i  analizą systemów transportowych.

Reklama

Nowym naczelnikiem Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tychy została Maria Losko.

Reklama