Człowiek w basenie / fot. UM Tychy

Dzieci z drugich klas w Tychach nauczą się pływać. Miasto rusza z bezpłatnymi lekcjami nauki pływania dla dzieci z drugich klas publicznych szkół podstawowych w Tychach. Zajęcia zapowiedział kilka miesięcy temu prezydent Tychów Andrzej Dziuba, po tragicznym bilansie utonięć w trakcie zeszłorocznych wakacji. W sumie miasto wyda na ten cel 600 tys. zł.

Zgodnie z ustalonym harmonogramem każda druga klasa szkoły podstawowej od 4 marca do 19 czerwca 2019 roku raz w tygodniu będzie miała zajęcia z nauki pływania w Wodnym Parku Tychy.

– Chciałbym, by każde tyskie dziecko nauczyło się pływać. Nie wszyscy rodzice mają czas i środki, by z dziećmi regularnie jeździć na basen, dlatego zdecydowaliśmy się im pomóc i rozwiązać problem systemowo – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Reklama

Co tydzień w zajęciach weźmie udział ok. 1050 uczniów klas drugich w 52 grupach zajęciowych.

Od 2008 roku uczniowie 3 klas szkół podstawowych mogą nieodpłatnie uczestniczyć w  zajęciach organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na Basenie Miejskim w Tychach. Tylko w ubiegłym roku szkolnym z takiej możliwości skorzystało 20 tyskich szkół (ponad 1700 dzieci).

Wodny Park Tychy nie obniży cen dla tyszan w okresie ferii i wakacji 

Reklama