Dzień Dziecka w Tychach chyba podzielony zostanie na kilka dni, a maluchom wiele nie trzeba, co pokazała ostatnia niedziela na placu Baczyńskiego. Dmuchańce, piasek kinetyczny, balony, popcorn i malowanie twarzy w zupełności wystarczyły żeby zadowolić maluchy.

Co zaplanowano dla dzieci w Tychach? Sprawdziliśmy. Na wszystkie wydarzenia poniżej obowiązuje wstęp wolny.

30 maja

„Jaś i Małgosia – pofyrtana historia”

Środa 30 maja upłynie w Klubie Urbanowice MCK pod znakiem Jasia i Małgosi w nietypowym wydaniu. Zapraszamy na przedstawienie „Jaś i Małgosia – pofyrtana historia” w wykonaniu Fabryki Kultury. Czy za pomocą komiksowej scenografii i kostiumów można pokazać baśń? Przekonamy się niebawem!

Reklama

Na wszystkie dzieci czekać będzie w tym dniu mnóstwo atrakcji: warsztaty, animacje, gry i zabawy, a impreza skierowana jest dla wszystkich chcących uczcić Dzień Dziecka ze swoimi pociechami!

Klub Urbanowice MCK, ul. Przejazdowa 8
Środa, 30 maja, godz. 17.00

1 czerwca

MCK Tychy

Już 1 czerwca od godziny 15:00 do 18:00 ogród Miejskiego Centrum Kultury w Tychach (ul. Boh. Warszawy 26) zamieni się w podwórko z dawnych lat! To tu w ramach Dnia Dziecka pod hasłem: „Zabawy naszych rodziców” przeniesiemy się w przeszłość, by pokazać najmłodszym jak świetnie bawić się bez komputerów, kablówki czy telewizora.

Program:

15:00 Premiera książki „Przygody zbója Barubara” (projekt realizowany w ramach Tyskiego Banku Kultury) oraz wspólne czytanie bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

16:00 Spektakl „Piraci” w wykonaniu Fabryka Kultury

17:00 Tańce ludowe z Kapelą Fedaków

Czekają: zdrowe smakołyki, harcerskie klimaty, a ponadto zajęcia plastyczne, ceramiczne, przyrodnicze i recyclingowe. Nie zabraknie również tajemniczej postaci Barubara.

Gemini Park Tychy

Od 1 do 3 czerwca w Gemini Park będzie można zobaczyć występy i popisy m.in. szczudlarzy oraz mimów, pojawi się też rodzina Gemińskich.

Galeria zaplanowała także dodatkowe atrakcje dla dzieci, w tym malowanie twarzy, studio zmywalnego tatuażu czy strefę gier na Playstation. Każde dziecko, które w te dni odwiedzi galerię otrzyma także watę cukrową i lody. Wszystkie atrakcje zaplanowano w godzinach otwarcia galerii.

2 czerwca

Dzień Dziecka na Czułowie

Dzięki inicjatywie lokalnych mieszkańców 2 czerwca zapraszamy na czułowski Dzień Dziecka. Spędźmy ten dzień razem! Sobota upłynie tu pod znakiem dmuchańcy, malowania buziek i balonowego ZOO, a zabawy dla najmłodszych poprowadzi wodzirej Przemek. O 18.00 zaplanowano także niespodziankę – najmłodszym zostaną wręczone paczki!

Początek o 16.00, wydarzenie potrwa do 19.00

Dzień dziecka na Czułowie
Plac K. Ryguły przy ul. Narcyzów 24

Reklama