Mrozu i Grubson / fot. UM Katowice

Dzisiaj bezpłatne koncerty w Strefie Kultury w Katowicach. Najszybciej i wygodniej dojdziemy Kolejami Śląskimi. Miasto Katowice 11 września skończy 158 lat, dzisiaj tj. 9 września z tej okazji odbędzie się koncert w Strefie Kultury. Liderami tegorocznego występu są Mrozu i Grubson, którzy zaproszą swoich muzycznych gości. 

Do Katowic z Tychów najlepiej się wybrać Kolejami Śląskimi, zwłaszcza, że miasto walczy z nielegalnym parkowaniem w Śródmieściu Katowic. Tylko w sierpniu interweniowano ponad 3 tys. razy względem niesfornych kierowców. 

Dzisiaj w Strefie Kultury nie tylko koncerty, ale także szereg innych atrakcji.

Reklama

Takie wydarzenie jak urodziny miasta to doskonała okazja do przypomnienia sobie, jak wielkim i różnorodnym muzycznym potencjałem dysponują Katowice. W tym roku zapraszamy mieszkańców na wspaniałe widowisko, które przygotuje dla nas duet Grubson i Mrozu, wraz ze swoimi gośćmi” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. „Kocham Katowice” to rodzinne wydarzenie, dlatego w Strefie Kultury nie zabraknie też specjalnych atrakcji dla dzieci. Już dziś wszystkich mieszkańców Katowic serdecznie zapraszam na 9 września do Strefy Kultury już od godz. 16.00” – dodaje prezydent.

Na scenie Mrozu i Grubson nie będą sami, bo każdy zaprasza do swojej części koncertu muzycznych przyjaciół. Będzie ich wspierać m.in. Małgorzata Ostrowska, czyli  bez wątpienia jedna z muzycznych ikon lat 80. Artystka w tym roku obchodzi 40-lecie pracy artystycznej. Przedstawicielką najmłodszego pokolenia polskiej piosenki Zalia, wystąpi również niezmiennie popularny Kuba Badach. A to zapewne nie wszyscy, bo na koncertach „Kocham Katowice” zawsze zdarzają się jeszcze niespodzianki…

Natomiast nie jest już niespodzianką nazwisko artysty, który wystąpi przed głównym koncertem – jako suport. To Rubens – wokalista i gitarzysta, który zanim zaczął solową karierę, grał u boku innych muzyków. Opłacało się, bo tylko w tym roku był nominowany w aż 6 kategoriach do Nagrody Fryderyka. Urodziny promują też młodych zdolnych z Katowic i regionu. Tym razem na scenę „Kocham Katowice” wrócą znane z mocnego, gitarowego brzmienia dziewczyny z tria Szklane Oczy. Kiedyś debiutowały w katowickim programie Dzielnica Brzmi Dobrze, a teraz wracają z nowym repertuarem.

Otwarcie Strefy Kultury nastąpi o godz. 16.00, pierwszy koncert rozpocznie się o godz. 17.00, a finałowy koncert zabrzmi o zmroku. Jak co roku miasto najmłodszych zaprasza do specjalnie przygotowanej Strefy Dziecka. W tym roku animować ją będzie katowicki Teatr Gry i Ludzie. Bańki mydlane, dmuchańce, animacje żonglerskie, szkółka szczudlarska i bębniarska to nie jedyne atrakcje w tej strefie. 

Reklama