Dzisiaj niemy film z 1929 roku zyska głos. ElektrONarracje to festiwal obrazu i dźwięku. Projekt na styku dwóch form artystycznej ekspresji, w którego centrum są obiekty Szlaku Zabytków Techniki. Dzisiaj jedno z wydarzeń odbędzie się w Tychach na terenie Browaru Obywatelskiego. Wstęp bezpłatny.

W sumie w 6 obiektach Szlaku Zabytków Techniki odbędą się projekcje filmów niemych z muzyką elektroniczną oraz industrialną na żywo. Fabuły filmów prezentowanych w ramach Festiwalu wpisują się w treść linii narracyjnych obiektów będących na szlaku (Życie i los, Sukcesy i tragedie, Historia innowacji oraz Miasto i maszyna).

Dzisiaj na terenie Browaru Obywatelskiego o godzinie 20.00 wyświetlony i usłyszany będzie film z 1929 roku „Człowiek z kamerą filmową”. To produkcja Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, gdzie pokazany jest poetycki obraz Moskwy lat 20. Tło dźwiękowe do filmu zapewni Rabbit on the Moon.

Reklama

Rabbit on the Moon — Solowy projekt Michała Wajdzika-Radziejowskiego (The Party Is Over). Połączenie surowej elektroniki z przestrzennymi dźwiękami i charakterystycznymi rytmami. Inspirowana muzyką poznaną w różnych zakątkach świata, śląskim industrialem, klasyczną elektroniką i nowymi brzmieniami; to podróż zaskakująca i wyjątkowa. Rabbit On The Moon stworzył muzykę do projektów teatralnych Rafała Urbackiego „Bloki i familoki” (2015, Teatr Śląski w Katowicach), „Erynie zostaną za drzwiami” (2016, Teatr Stary w Krakowie) i „Jaram się” (2016-2017, Teatr Śląski w Katowicach / Industriada). Udział w „Mix the city Katowice” kurator: Ghostpoet (2017). Opracował i wykonał muzyki na żywo do Filmu „Metropolis” (Elektronarracje 2018, Wakacyjne Kadry i Dźwięki Cieszyn 2018, 21 Festiwal Filmów Kultowych) Wyprodukował muzykę do komiksu „Victoria”.

Reklama