Dzisiaj o godzinie 18.00 „Spacer po Tychach”. Wydano oświadczenie o braku organizatorów. Prawdopodobnie kilka tysięcy osób przejdzie ulicami Tychów w proteście przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

Początek przemarszu na Placu Baczyńskiego. Pochód przejdzie ulicami miasta aż na Plac Pod Żyrafą. Osoby uważane za organizatorów spaceru – widniejący w opisie wydarzenia jako organizatorzy wydali oświadczenie, że nimi nie są. Ma to związek z instrukcją, którą otrzymała prokuratura – organizatorom tego typu „spacerów” może grozić nawet do 8 lat więzienia.

Doskonale wszyscy znamy grę słów… mimo tego postanowiliśmy zapewnić sobie (w jakkolwiek brzmiący sposób) pewne…. „alibi”. Dla naszego bezpieczeństwa wystosowaliśmy pismo podpisane własnoręcznie. Niestety rządy pisu robią wszystko, by karać osoby organizujące coś, co nie jest po ich myśli… a biedni policjanci niestety muszą słuchać swoich przełożonych. Stąd śmiesznie brzmiące oświadczenie” – czytamy na profilu wydarzenia.

Reklama

Do biorących udział apelowano o spokojny przemarsz, powstrzymanie się od aktów wandalizmu, rzucania petard czy odpalania rac.

Przemarsz ma iść na al. Bielską, następnie przy rondzie skręcić w al. Piłsudskiego, następnie na Rondzie Paprocańskim skręcić w stronę lodowiska, szpitala i na Plac Pod Żyrafą, gdzie manifestacja się zakończy.

Reklama