Wigilia w MCK / fot. Fundacja Wolne Miejsce

Tony jedzenia, hektolitry napojów i świąteczne atmosfera. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (tuż obok Spodka) dzisiaj odbędzie się Wigilia dla Samotnych. Każdy może wziąć w niej udział, czeka w sumie 3 tys. miejsc. Pojawią się też dodatkowe autobusy KZK GOP.

W kuchni dwa dni przed Wigilią rozpoczęło się wielkie gotowanie – – miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 62. 15-20 osób bez przerwy przygotowywało dania dla kilku tysięcy gości.

– Historia katowickich Wigilii zaczęła się 18 lat temu w naszym mieszkaniu na osiedlu 1000-lecia gdzie zaprosiliśmy jednego samotnego sąsiada na tzw. tradycyjne wolne miejsce. W następnych latach ta dobra wieść o naszej gościnności rozniosła się po mieście i przychodziło do nas coraz więcej osób. Przenieśliśmy kolacje wigilijne do naszej restauracji skąd po trzech latach w 2012 roku przeszliśmy do dużych hal gdzie mogliśmy zapraszać już bez ograniczeń wszystkich. Dzięki uprzejmości władz miasta Katowice od 2015 roku Wigilie odbywają się w pięknym obiekcie MCK. Na zeszłorocznym wydarzeniu gościliśmy prawie dwa i pół tysiąca potrzebujących. W tym roku spodziewamy się nawet trzy tysiące osób – mówił prezes fundacji Wolne Miejsce, Mikołaj Rykowski.

Reklama

Dodatkowe autobusy

Wigilie dla Samotnych odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (pl. Sławika i Antalla 1), oraz Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach (ul. Krauzego 1). W związku z tym KZK GOP uruchomił specjalne linie:

„S1″ (Siemianowice Śl. Michałkowice Budryka – Katowice MCK), „S2″ (Świętochłowice Zgoda ZUT – Chorzów Dąbrowskiego – Chorzów Centrum – Katowice Osiedle

Tysiąclecia – Katowice MCK),
„S3″ (Katowice Os. Odrodzenia – Ligota – Katowice MCK),
„S4″ (Katowice Giszowiec – Katowice MCK),

Reklama