W związku z rozbudową ulicy Czarnej na odcinku od Oświęcimskiej do ul. Zwierzynieckiej, Wykonawca przystępuje do realizacji kolejnego etapu prac. We wtorek, 30 kwietnia 2024 roku wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu odcinka ul. Czarnej od ul. Wiązowej do ul. Zwierzynieckiej.


„Obecnie zakończyliśmy prace związane z przezbrojeniem sieci wodociągowej. Chcemy też przystąpić do prac związanych z budową kanalizacji deszczowej, co wiąże się z wykonaniem głębokich wykopów i w efekcie zamknięciem wspomnianego odcinka ul. Czarnej. Realizacja prac przy takiej ingerencji w grunt, nie pozawala na zawężenie drogi. Chodzi o bezpieczeństwo uczestników ruchu” – wyjaśnia Krzysztof Myalski,  inspektor nadzoru inwestorskiego MZUiM w Tychach.


Dodajmy, że na ukończeniu są już dwie platformy przystankowe. Docelowo po stronie zachodniej powstaje jednostronny chodnik o nawierzchni z kostki brukowej wzdłuż ul. Czarnej i Zwierzynieckiej – do posesji nr 54. W ramach inwestycji zaprojektowany został też odc. chodnika o dł. ok. 41m po północnej stronie ul. Wiązowej. Natomiast po wschodniej części ul. Czarnej na odc. od ul. Oświęcimskiej do ul. Lawendowej budowana jest droga pieszo-rowerowa.

Reklama


Koszt całej inwestycji wyniesie prawie 2 250 000 zł. Prace potrwają do października br.

Reklama