Samochód policyjny / fot. Tychy24.net

Dzisiaj w Tychach większe szanse na mandaty. Nawet te wysokości 1,5 tys. zł. Do godziny 22.00 tyska drogówka prowadzi działania pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. To oznacza, że pod lupę brani są przede wszystkim kierowcy.

„Dzisiaj w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. Działania ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego są niezwykle istotne w związku z możliwością wystąpienia poważnych obrażeń a nawet i śmierci w przypadku zderzenia z pojazdem mechanicznym. Niechroniony uczestnik ruchu powinien być świadom tego, co może się stać, gdy zlekceważy ewentualny błąd kierowcy, musi wykazać się rozsądkiem, ostrożnością oraz wyobraźnią, ponieważ w konfrontacji z samochodem, pieszy nie ma szans” – informuje tyska policja.

Jednym z bardziej niebezpiecznych zachowań na drogach jest przejeżdżanie przez przejście dla pieszych, gdy samochód jadący obok się zatrzyma przed przejściem. To może prowadzić do dramatycznych w skutkach wypadków. Na kierowcę łamiącego w ten sposób przepisy czeka wysoki mandat.

Reklama
Reklama