Stacja roweru miejskiego / fot. Tychy24.net

Firmie, która obsługuje rowery miejskie w Tychach grozi upadłość. Dobija ją koronawirus. Co z miejskimi jednośladami? Nextbike Polska ma duże problemy finansowe w związku z epidemią COVID-19. Złożyła wniosek o postępowanie układowe z wierzycielami, żeby rowery miejskie w 39 miastach na terenie Polski – w tym Tychów mogły dalej funkcjonować. W mediach pojawiła się też informacja, że spółka złożyła wniosek o upadłość.

Spółce grozi niewypłacalność przez epidemię koronawirusa. Przypomnijmy, w wielu miastach miał wystartować system rowerowy 1 kwietnia, ale od właśnie tej daty do 5 maja zakazano korzystania z tego typu środków transportu. Odbiło się to bardzo mocno na spółce.

„Dla naszych użytkowników nic się nie zmienia. Rowery miejskie w 39 systemach w Polsce będą funkcjonowały normalnie. Zarówno nam, jak i naszym wierzycielom oraz miastom, zależy na tym, żeby rower miejski, który stał się symbolem sukcesu, nowoczesności i ekologii, przetrwał zawirowania spowodowane pandemią i mógł dalej się rozwijać. Liczymy na wsparcie i współpracę władz miejskich tak, aby rower nie stał się pierwszą biznesową ofiarą pandemii w transporcie publicznym w Polsce” – mówi Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska S.A.

Reklama

Zgodnie z komunikatem Nextbike:

„W ocenie zarządu, przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego daje realne szanse na dojście do porozumienia z wierzycielami, w tym z bankami finansującymi spółkę oraz pozwoli na ustalenie nowych zasad spłat zobowiązań spółki. Zawarcie układu z wierzycielami pozwoli na odsunięcie w czasie płatności aż do momentu powrotu do normalnego funkcjonowania systemów rowerowych po pandemii wirusa SARS-CoV-2. Jednocześnie spółka zachowuje zdolność do realizowania bieżących zobowiązań, co pozwala na dalsze wykonywanie umów na obsługę systemów rowerowych. Przeprowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego i zawarcie układu z wierzycielami ma na celu zapobieżenie pogorszeniu sytuacji finansowej spółki, jej niewypłacalności oraz ogłoszenia jej upadłości. To wszystko, zdaniem spółki, pozwoli na utrzymanie płynności finansowej, a także obsługi systemów rowerów miejskich w 39 systemach” – czytamy w komunikacie.

Kurier Lubelski informuje jednocześnie, że spółka złożyła wniosek o upadłość.

W Tychach rower miejski nie jest specjalnie rozbudowany. To 60 jednośladów rozlokowanych na 7 stacjach w mieście.

 

Reklama