Park bł. Karoliny - fontanna i ławka / fot. TZUK Tychy

Fontanna już działa, jest też 29 metrowa ławka. Koniec inwestycyjnego problemu w Parku bł. Karoliny. O zakończeniu prac w tym rejonie poinformował Tyski Zakład Usług Komunalnych.

W Parku bł. Karoliny powstała 29 metrowa łukowa ławka. Wcześniejsza została uszkodzona przez wandali. Był też problem z fontanną i wykonawcą, miasto na swój koszt postanowiło ją naprawić. Zapowiedziało też sądowe dochodzenie wydanych pieniędzy od poprzedniego wykonawcy. 

Z tą inwestycją był problem od 2018 roku, w końcu miasto postanowiło ją naprawić w trzech etapach. I etap to kwota 249 500,- zł  w ramach którego wykonano roboty budowlane naprawcze niecki fontanny i komory technicznej oraz elementy nawierzchni z płyt granitowych i z kamienia sejneńskiego.  II etap to kwota 179 000,- zł  za którą wykonano remont części  technologicznej fontanny w tym oświetlenia. III etap To koszt przeszło 366 tys. zł, informowała Tychy24.net Ewa Grudniok z tyskiego magistratu. Zakres robót obejmował wykonanie tarasu wokół fontanny.

Reklama

 

„Nowa okładzina ławki wraz z bokami i kosze na śmieci wykonane zostały z modrzewia europejskiego. Całość nawiązuje do istniejącego tarasu fontanny oraz ław zlokalizowanych przy pobliskiej tężni solankowej” –  poinformował TZUK. 

Reklama