Gemini Park Tychy / fot. mat. pras.

Otwarte w 2018 roku centrum handlowe od dłuższego czasu deklaruje powstanie drugiego kina. Z badań wyszło im to, co mieszkańcy wiedzą od dawna, że w mieście potrzebne jest drugie kino. Gemini ciągle przygotuje hucznie zapowiadaną rozbudowę, ale znowu jest mało konkretne jeżeli chodzi o szczegóły. – Operator kinowy jest zabezpieczony – powiedział Tychy24.net Tomasz Pietrzak, rzecznik prasowy centrum handlowego. Jego nazwę mamy poznać w najbliższym czasie. 

Wiadomo, że centrum handlowe liczące 36,6 tys. mkw. ma zyskać dodatkowe 6,5 tys. mkw. w tym 2,5 tys. mkw ma zając nowoczesne, wielosalowe kino. Na dzień dzisiejszy trwają rozmowy z potencjalnymi operatorami, ale jeszcze nie ma firmy, która zadeklarowała, że poprowadzi nowe kino.

– Swoim zasięgiem miałoby ono objąć rynek liczący nawet 300 tys. potencjalnych widzów – czytamy w komunikacie prasowym Gemini, ale to kalkulacje bardzo na wyrost. Zwłaszcza, że nowe kino musiałoby przede wszystkim ceną walczyć z obecnie istniejącą placówką, a bilety kino w City Poincie ma konkurencyjne – 15 zł.

Reklama

– Spośród wszystkich 11 analizowanych dużych śląskich i zagłębiowskich miast, w Tychach najwięcej osób przypada na jedną salę kinową. Oznacza to, że rynek jest wciąż mało nasycony ofertą. Potrzeba więcej kin, ale także konkurencyjnej oferty np. dla tej z Katowic. Inwestycja, jaką planujemy, ma zapełnić tę lukę, a tym samym stworzyć propozycję na miarę tak dużego miasta jak Tychy – mówi Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

Gemini Park – według własnych analiz –  działa na regionalnym rynku liczącym sobie ponad 300 tys. potencjalnych klientów. Chodzi o Tychy i powiat tyski, ale także kilkanaście ościennych miast, ale tutaj warto zauważyć, że mieszkańcy ościennych miast mają także inne możliwości wyboru poza Tychami – jak Katowice, Oświęcim czy Bielsko.

– Inwestycja, którą planujemy spełnia wszelkie kryteria atrakcyjności, zawarte chociażby w badaniach „Widz kinowy w Polsce”, jakie przeprowadził Uniwersytet Śląski. W praktyce oznacza to, że marka kina ,która pojawi się w Gemini Park działać będzie na chłonnym rynku, doskonale przygotowanym, a w dodatku o wysokim indeksie siły nabywczej – mówi Misztalewski.

Oprócz wspomnianego kina, rozbudowana część składać ma się także z obecnych i nowych restauracji oraz miejsc relaksu.

– W perspektywie 2-3 lat mamy szansę zbudować znaczną przewagę rynkową w regionie – podkreśla dyrektor Gemini.

Budowa nowej części w tym kina, ma ruszyć jeszcze w tym roku, ale Gemini nie podaje obecnie konkretnego miesiąca. Nieznany jest obecnie również termin zakończenia inwestycji.

Reklama