Piłkarze / fot. fot. Łukasz Sobala / www.pressimages.pl

GKS Tychy żegna się z częścią piłkarzy. Za nami pierwsze decyzje kadrowe w drużynie. Z drużyną w sumie rozstaje się 4 piłkarzy.

W przyszłym sezonie w barwach GKS Tychy nie zagrają Łukasz Bogusławski i Edgar Bernhardt. Obowiązujące do 30 czerwca 2019 roku kontrakty nie zostały przedłużone.

Łukasz Bogusławski spędził w Tychach dwa sezony. W tym czasie na pierwszoligowych boiskach rozegrał 35 spotkań w których zdobył dwie bramki. Na swoim koncie ma również trzy występy w rozgrywkach Pucharu Polski.

Reklama

Edgar Bernhardt do GKS Tychy dołączył w styczniu 2018 roku. W trójkolorowych barwach reprezentant Kirgistanu rozegrał 31 spotkań.Zdobył w nich jedną bramkę w meczu przeciwko Ruchowi Chorzów.

To jednak nie jedyne zmiany w drużynie. Z GKS-em Tychy żegnają się też dwaj napastnicy. Jakub Vojtuš i Artur Siemaszko w przyszłym sezonie nie będą już występować w GKS Tychy. Obowiązujący do 30 czerwca 2019 roku kontrakt ze słowackim napastnikiem nie został przedłużony. Końca dobiegło również wypożyczenie Siemaszko z Zagłębia Lubin.

Dla Vojtusa było, to już drugie podejście do GKS Tychy. W lutym 2018 roku słowacki napastnik został wypożyczony do Tychów z Miedzi Legnica. Na stadion przy Edukacji trafił ponownie w przedostatnim dniu letniego okienka transferowego. W sumie w trójkolorowych barwach wystąpił w 36 spotkaniach. Zdobył w nich osiem bramek i zanotował dwie asysty.

Artur Siemaszko do Tychów trafił w zimowym okienku transferowym na zasadzie wypożyczenia z Zagłębia Lubin. W sumie wystąpił w sześciu spotkaniach.

 

Reklama