fot. UM Tychy

Tychy goszczą wyjątkowe wydarzenie, a co za tym idzie gości z całego świata. W mieście dzisiaj tj. 19 i jutro – 20 maja odbywa się Światowa Giełda Birofilów – Tychy odwiedzi około 500 osób z całego świata.

Birofile z Polski, USA, Brazylii Argentyny, Australii czy Nowej Zelandii spotkają się w Hali Sportowej na al. Piłsudskiego w Tychach. Będą prezentować swoje najcenniejsze zbiory związane z piwem – jak puszki, butelki, kapsle, otwieracze czy podkładki pod kufle. Zaprezentowane zostaną również piwne żetony, miniaturki samochodów i wagonów do przewozu piwa, różnorodne szkło oraz etykiety.

– Światowa Giełda Birofiliów organizowana jest dopiero po raz trzeci, ale już zyskała wierne grono miłośników – powiedział Marek Brandys, prezes Śląskiego Klubu Birofilów, organizatora Giełdy. – Czujemy się ogromnie wyróżnieni, że w tym roku Giełda zawita właśnie do nas, do Polski. Z pewnością możemy pochwalić się ponad 400-letnią tradycją warzenia piwa w tutejszych Tyskich Browarach Książęcych, które w tych dniach udostępnimy do zwiedzania birofilom z całego świata. Liczymy też na możliwość podziwiania wyjątkowych kolekcji zagranicznych kolekcjonerów  dodał.

Reklama

W trakcie wydarzenia odbędzie się specjalny pokaz prowadzony przez piwnego eksperta i degustatora, goście będą mogli również odwiedzić Tyskie Browary Książęce.

Giełda dzisiaj startuje o godzinie 12:00 – 20:00, w sobotę początek zaplanowano na godzinę 9:00 wydarzenie potraw do godziny 14:00. Wstęp wolny.

Reklama