Inicjatywa Tyska pokazała swój program wyborczy. Na 20 dni przed wyborami Stowarzyszenie Inicjatywa Tyska pokazało swój program wyborczy i kandydatów na radnych. Na listach do Rady Miasta Tychy znajdują się pracownicy miejskich instytucji, spółek należących do miasta, są też obecni radni i wiceprezydenci Tychów.

Wśród postulatów Inicjatywy Tyskiej znalazła się walka o czyste powietrze, budowanie zintegrowanego społeczeństwa obywatelskiego (budowa przestrzeni coworkingowej, promocja działań NGO, dalsze inwestycje na Paprocanach, czy budowa mieszkań na wynajem).

IT stawia też na budowę smart city, wsparcie firm, poprawę nocnej komunikacji miejskiej, rozbudowę sieci wypożyczalni rowerów i ścieżek rowerowych, a także postulowany od lat przez opozycję basen otwarty. Do tego chce rozbudowywać żłobki, przedszkola i mieszkania na wynajem.

Reklama

Posłuchajcie rozmowy ze Sławomirem Sobocińskim na temat programu i kandydatów IT:


– Zdajemy sobie sprawę, że problemem będzie przestrzeń, obszar, działki pod budownictwo, ale będziemy wspierać ten projekt aby do tego dążyć – mówi Sławomir Sobociński, prezes Inicjatywy Tyskiej. Sobociński zapowiedział też stworzenie specjalnego zespołu, który by szybciej reagował na problemy z infrastrukturą miejską.

Ludzie prezydenta

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba i członkowie Inicjatywy Tyskiej / fot. Tychy24.net

Na listach Inicjatywy Tyskiej można znaleźć osoby mocno związane z miastem i urzędującym prezydentem Tychów. Sam prezes Inicjatywy Tyskiej jest pracownikiem spółki należącej do miasta – czyli Master, Agnieszka Kijas kandydatka na radną jest rzecznikiem Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów, natomiast Magdalena Borucka pracuje w Miejskim Centrum Kultury, na listach znajdziemy też radnego Damiana Fierlę i Tadeusza Furczyka, jest też emerytowana dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów Teresa Janeczko.

Są też dwaj wiceprezydenci Miłosz Stec i Igor Śmietański.

– Mamy może zabrzmi to kolokwialnie, członków od mechanika do prawnika i to nie ma dla nas naprawdę znaczenia. Wiemy, że chcemy ludzi, którzy działają, którzy chcą coś zrobić dla miasta – tłumaczył Tychy24.net Sławomir Sobociński.

Wiceprezydentów Tychów zapytaliśmy, czy w razie dostania się do Rady Miasta Tychy zrezygnują ze znacznie lepiej płatnych funkcji zastępców prezydenta Tychów. Posłuchajcie co nam powiedzieli.


Posłuchajcie, co powiedzieli nam wiceprezydenci Miłosz Stec i Igor Śmietański:


Andrzej Dziuba popiera

Przypomnijmy, prezydent Tychów Andrzej Dziuba poparł w wyborach trzy komitety. Swój, czyli KW Andrzeja Dziuby, Inicjatywę Tyską, która obecnie w Radzie Miasta Tychy stanowi zaplecze polityczne prezydenta Tychów oraz Koalicję Obywatelską. Oczywiście, te poparciem dla prezydenta Dziuby się odwdzięczyły.

Prezydent Tychów zapowiedział, że jego program wyborczy, będzie się opierał głównie na pomysłach Inicjatywy Tyskiej.

– Nie może być inaczej, skoro od kilku lat wyznaczamy kierunki rozwoju miasta – mówił Andrzej Dziuba. Prezydent podkreślił, że jego program, który przedstawi 4 października będzie się różnił w szczegółach od tego, który zaprezentowała Inicjatywa.

Reklama