Mikołajki w Tychach / fot. Michał Janusinski / UM Tychy

Jak w tym roku będzie wyglądało spotkanie z Mikołajem w Tychach. Co z Tyskimi Mikołajkami? Niestety dla wszystkich maluchów nie mamy dobrych wieści, choć zarówno spotkanie ze Świętym Mikołajem jak i Tyskie Mikołajki odbędą się, to jednak nie będzie to samo, co do tej pory.

Miejskie Centrum Kultury organizuje spotkanie ze Świętym Mikołajem 6 grudnia, ale zdalnie. Online na fanpage’u MCK na Facebooku. Punkt o godzinie 10.00.

Jako że spotkania na żywo są utrudnione, postanowił on nagrać piękny film z pozdrowieniami i życzeniami dla tyszan. Tego dnia każdy – młodszy i starszy będzie mógł poznać Mikołaja i odkryć kilka jego sekretów. To piękna okazja, by poczuć magię nadchodzących świąt, zobaczyć malownicze widoki zimowej Laponii oraz uroczy dom Mikołaja i elfów. Ta niezwykła pocztówka w formacie video będzie dostępna także później na profilu FB oraz na kanale YouTube MCK w Tychach” – poinformowało Miejskie Centrum Kultury.

Tyskie Mikołajki, to w tym roku kreatywne warsztaty online nazwane Kreatywnymi Mikołajkami. Warsztaty rękodzielnicze dla dzieci w formule on-line odbędą się 6 grudnia 2020 r. o godzinie 15:00 na Facebook’u Miejskiego Centrum Kultury w Tychach ( https://www.facebook.com/MCKTychy).

To projekt realizowany z Budżetu Obywatelskiego, a zgłoszenia dzieci można było dokonywać jedynie do 27 listopada.

„W ramach warsztatów uczestnicy razem z Mikołajem i jego pomocnikiem stworzą niepowtarzalną ozdobę świąteczną. Paczki z zestawami kreatywnymi, zawierającymi wszystkie niezbędne do udziału w warsztatach elementy, zostaną dostarczone dzieciom przez kuriera wprost do domu” – poinformowało MCK.