Szkoła Podstawowa / fot. Tychy24.net

Jak wygląda sytuacja covidowa w tyskich szkołach i przedszkolach? Poprosiliśmy o dane z Miejskiego Centrum Oświaty. Z danych na wczoraj wynika, że w trybie zdalnym uczy się w Tychach 26 klas/grup.

Z informacji przekazanych przez Dorotę Gnacik, dyrektor MCO w Tychach wynika, że 26 grup/klas uczy się w trybie zdalnym (w tym 3 grupy przedszkolne w różnych placówkach).

„Od kiedy zaczęły pojawiać się pierwsze zachorowania, tj. od 8 października, w placówkach oświatowych odnotowaliśmy łącznie 65 przypadków zachorowania na covid-19, z tego 43 dotyczą uczniów, 16 nauczycieli, a 6 pracowników administracji bądź obsługi” – poinformowała Dorota Gnacik.

Reklama

Od początku tego okresu nauką zdalną w Tychach objętych było już 67 oddziałów.

Kilka dni temu odbyła się konferencja, na której wojewódzki inspektor sanitarny Grzegorz Hudzik mówił o ogniskach Covid-19, których w naszym regionie na ten czas było 164, z czego najwięcej – ok. 75% – to ogniska w szkołach, przedszkolach i żłobkach. Z badań wynika, że dominuje przy tym wariant typu Delta, a największą grupą, która podlega hospitalizacji i u której obserwuje się ciężki przebieg choroby są osoby niezaszczepione.

„Żeby żyć, ten wirus zrobi wszystko, żeby zaatakować wrażliwe osoby. A kto jest wrażliwą osobą? Wszyscy ci, którzy nie nabyli odporności w toku naturalnego zachorowania i ci, którzy nie korzystają z możliwości szczepień ochronnych (…) Miejmy nadzieję, że jeszcze jest czas i zdołamy podbić skutecznie uodpornienie populacyjne” – zaznaczył dyrektor WSSE Katowice.

Reklama