Kontrola prędkości / fot. Policja

Jeden wypadek, kilkanaście kolizji i pijani kierowcy. Jak wyglądała „majówka” na tyskich drogach? Policja podsumowała majowy długi weekend w mieście. 

„W czasie długiego, majowego weekendu na tyskich drogach doszło do jednego wypadku drogowego – 2 maja o godzinie 21:20 na ulicy Turyńskiej w Tychach kierujący pojazdem marki Peugeot podczas zmiany pasa ruchu z lewego na prawy, uderzył w kierującego pojazdem ciężarowym marki Volvo. W wyniku zdarzenia obrażeń doznał kierujący samochodem osobowym, któremu została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że 30-letni mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Na skutek tego zdarzenia wyznaczono objazdy, a utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin. Dalsze czynności w sprawie tego wypadku będą prowadzić policjanci z tyskiej jednostki” – informuje tyska policja. 

W okresie od 28 kwietnia do 3 maja na tyskich drogach doszło do 12 kolizji. W jednej z nich sprawcą był nietrzeźwy kierujący, którego wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazał ponad 2,6 promila. Dodatkowo został on ujęty przez świadka i przekazany w ręce mundurowych. 

Reklama

Niestety, jak wskazują statystyki, nadal największe zagrożenie powodują kierowcy, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Policjanci z tyskiej drogówki podczas długiego weekendu przebadali na zawartość alkoholu ponad 450 kierujących. Wśród badanych znalazło się również 3 nieodpowiedzialnych użytkowników jednośladów. 

-29 kwietnia o godzinie 7:30 w Tychach na ulicy Katowickiej policjanci zatrzymali do kontroli 62-letnią kierującą pojazdem marki Subaru. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało wynik ponad 0,5 promila alkoholu.

– tego samego dnia, o godzinie 18:15 w Tychach na Husarii Polskiej mundurowi zatrzymali do kierującego pojazdem marki BMW, który spowodował kolizję. 42-letni mężczyzna miał ponad 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu;

– 1 maja o godzinie 18:48 w Tychach na ulicy Katowickiej policjanci skontrolowali kierującego pojazdem marki Renault. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że 35-letni mieszkaniec Tychów kierował pojazdem po użyciu alkoholu-wynik wskazał blisko 0,3 promila alkoholu;

– 1 maja o godzinie 19:50 w Tychach na ulicy Katowickiej zatrzymano do kontroli kierującego pojazdem marki Ford. Wynik badania wykazał 0,6 promila alkoholu;

– 2 maja o godzinie 20:35 w Tychach na ulicy Edukacji, 26-letni mężczyzna kierował pojazdem marki Mitsubishi, mając blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu;

– 3 maja o godzinie 15:15 w Tychach na ulicy Katowickiej policjanci zatrzymali do kontroli 60-letniego kierowcę samochodu marki VW. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało wynik ponad 0,5 promila alkoholu.

Reklama