Wizualizacja Parku Jaworek / fot. Andrzej Dziuba / Facebook

Jest problem z drugim Wodnym Placem Zabaw w Tychach. Miasto chce go budować w Parku Jaworek, urząd ma nawet projekt i koszt to kilka milionów złotych. Jak się okazuje to trudny teren i budowa Wodnego Placu Zabaw może być bardziej kosztowna, na razie ciągle nie wiadomo kiedy ruszy.

Miasto od 2018 roku zapowiada zagospodarowanie Parku Jaworek, które miało być gotowe w przeciągu 2-3 lat. Obecnie mamy 2021 roku i na razie wiadomo, że inwestycja będzie realizowana etapami. Jako pierwszy zostanie zbudowany Wodny Plac Zabaw z tym, że tutaj ciągle nie wiadomo kiedy, wiadomo, że już miasto ma projekt.

Na razie urząd nie chce powiedzieć ile ma kosztować inwestycja – bo kwota może się zmienić. Mówi się o kilku milionach złotych. Pomimo tego, że miasto ma projekt to właśnie zleca dodatkowe badania gruntu w rejonie Parku Jaworek.

Reklama

„Z uwagi na to, że jest to trudny teren – podmokły – zlecamy dodatkowe badania gruntu, po to żeby mieć pewność, że jak inwestycja zostanie zrealizowana nie będzie żadnych niespodzianek – dodatkowych kosztów” – mówi nam Ewa Grudniok, rzecznik Urzędu Miasta Tychy.

Po otrzymaniu ekspertyzy dopiero zapadną decyzję o ewentualnym terminie rozpoczęcia inwestycji.

Reklama