DK44 / fot. MP-Mosty S.A.

Już można przechodzić pod DK44. Pierwsze przejście podziemne zostało udostępnione. To dobra wiadomość dla pieszych i rowerzystów.

Przejście powstało w rejonie ul. Długiej i przebiega pod ul. Oświęcimską (DK44). Od tej pory piesi i rowerzyści, aby dostać się na druga stronę drogi, będą korzystać z podziemnego tunelu.

W tunelu wybudowano chodnik z kostki brukowej o szerokości 1,5m., a także wyznaczono dwukierunkową ścieżkę przeznaczona dla rowerzystów o szerokości 2,5m. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców, poprawić płynność ruchu i do minimum ograniczyć ryzyko wypadków na ruchliwej trasie.

Reklama

To jednak nie wszystko, bo powstanie jeszcze jedno przejście podziemne w rejonie ulicy Kościelnej.

–  Na jego uruchomienie trzeba jednak poczekać do chwili aż zakończą się prace przy budowie nowego układu drogowego. Chodzi o dokończenie przebudowy ul. Głównej w rejonie bezkolizyjnego węzła łączącego DK44 z ulicami Mysłowicką, Kościelną i Główną, który docelowo rozdzieli ruch lokalny od tranzytowego. Przypomnijmy, że od grudnia ubiegłego roku kierowcy mogą już korzystać z nowego fragmentu trasy DK44, który częściowo przebiega górą obiektu – informują tyscy urzędnicy.

Dodatkowo na całym odcinku trasy głównej droga została kompleksowo zmodernizowana: ułożono docelową nawierzchnie ścieralną oraz wykonano oznakowanie pionowe i poziome.

Całość inwestycji to koszt 132 mln zł z czego 85 proc. to pieniądze z Unii Europejskiej. Finał prac przewidziano na czerwiec 2020.

Reklama