Symulacja wypadku na al. Bielskiej / fot. 112Tychy.pl

Kierowcy i piesi w Tychach nie mogli się napatrzeć na wypadek na al. Bielskiej. Dziecko na hulajnodze zostało potrącone, na szczęście to była tylko bardzo realistyczna symulacja zdarzenia drogowego, którą zorganizowała tyska drogówka wraz z portalem 112Tychy.pl w ramach akcji RoadPol Safety Days.

„Wypadek” według scenariusza odgrywał się na skrzyżowaniu al. Bielskiej z ulicą Cichą. W akcji brali udział także strażacy i strażnicy miejscy oraz ratownicy medyczni. 

„Podczas działań przeprowadzona została akcja ratownicza wobec kierującego hulajnogą, który został potrącony przez samochód osobowy. Działania miały na celu uświadomienie społeczeństwa o zagrożeniach związanych z tego typu zdarzeniami, które coraz częściej zdarzają się na polskich drogach. Akcja wzbudziła duże zainteresowanie i była znakomitą okazją do przypomnienia, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Chętni mogli również poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na przygotowanym w tym celu fantomie pod okiem wykwalifikowanych osób” – relacjonuje tyska policja. 

Reklama

ROADPOL Safety Days to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Kampania przewiduje działania w całej Europie promujące bezpieczne zachowania oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jak również podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg.

Reklama