fot. Policja

W czwartek na terenie Tychów policjanci przeprowadzali akcję „PASY”. Mundurowi skontrolowali 91 pojazdów i prawie w każdym zidentyfikowano naruszenie prawa, w tym ponad połowa kierowców nie miała zapiętych pasów. Dzisiaj odbywa się inna akcja „NURD”.

Działania trwały od rana do godziny 22.00. Akcja „drogówki” miała na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jak poważne konsekwencje w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów oraz jak niebezpieczne jest nieprawidłowe przewożenie dzieci. Innymi słowy, gdy nie mamy zapiętych pasów podczas nawet kolizji ryzykujemy życiem. Wielu z 91 skontrolowanych kierowców postanowiło zaryzykować.

– Podczas działań stróże prawa stwierdzili ogółem 87 przypadków naruszenia prawa, w tym 51 dotyczące nie stosowania pasów przez kierujących, a 4 przez pasażerów – informuje Agnieszka Semik z tyskiej policji.

Reklama

Dzisiaj natomiast prowadzona jest akcja „NURD” – czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. Policja bierze pod lupę kierowców i pieszych oraz ich zachowania względem siebie na drodze.

Reklama