Kierowcy w Tychach przed przejściami dla pieszych nie zwalniają. Karali ich policjanci, bo to bardzo niebezpieczne zachowania. Na pasach to pieszy ma pierwszeństwo, niestety w samochodzie niektórzy czują się jak właściciele dróg.

W Tychach policja przeprowadziła akcję „Piesi”, gdzie wzięto pod lupę zachowania pieszych oraz kierowców względem pieszych.

– Policjanci ujawnili łącznie 78 wykroczeń. Tylko dwa dotyczyły pieszego. Przewinienia jakie popełnili kierujący pojazdami dotyczyły przekraczania prędkości w rejonie przejść dla pieszych – informuje tyska policja.

Potrącenia na pasach, to problem, który pojawia się nie tylko w Tychach, ale niestety pokazuje jak trudna jest relacja między kierowcami a pieszymi.

Reklama

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

– Należy jednak pamiętać o tym, że fakt korzystania z oznakowanego przejścia nie upoważnia pieszego do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim dla jego życia i zdrowia – tłumaczą mundurowi.

Reklama