Koalicja Obywatelska zaprezentowała dzisiaj w Tychach swoich kandydatów do Rady Miasta Tychy i Sejmiku Województwa Śląskiego. Wśród osób na listach znajdują się m.in. osoby związane z miastem – urzędnicy, dyrektorzy miejskich jednostek, a także działacze niezwiązani z samorządem – jak przedsiębiorcy czy studenci. Do Rady Miasta Tychy wystartuje także kandydujący na Urząd Prezydenta Miasta Tychy, Maciej Gramatyka, który kolejno przedstawiał dzisiaj kandydatów. 

Wśród obszarów zainteresowania kandydaci wymieniali m.in. kulturę, sport, edukacje, samorząd, równość, bezpieczeństwo czy inwestycje. 

„O szczegółach będziemy mówić w najbliższych tygodniach, konkretne propozycje programowe przedstawimy” – powiedział w rozmowie z Tychy24.net Maciej Gramatyka. Zdradził natomiast, że w programie wyborczym KO będzie budowa basenu otwartego. 

Reklama

„To co realizował Andrzej Dziuba będziemy kontynuować” – dodał Gramatyka. 

Liderami list KO w poszczególnych okręgach są obecny radny, Maciej Jędrzejko, również radny Wojciech Czarnota, urzędniczka Magdalena Łuka, Grzegorz Gwóźdź (również radny), Maciej Gramatyka. Do Sejmiku natomiast wystartuje tyszanin Maciej Gruchlik, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 1. 

W trakcie konferencji podkreślano, że listy KO są bardzo zróżnicowane. Sam kandydat na schedę po Andrzeju Dziubie zebrał wiele pochwał od kolegów, którzy podkreślali, że sprawdzi się na stanowisku Prezydenta Miasta Tychy. 

Nie będą jak Polska 2050?

Kandydat i jednocześnie komisarz Tychów, podczas konferencji został zapytany o podobną deklarację, która złożyła Polska 2050. Kandydaci na rajców z 2050 stwierdzili, że jeżeli dostaną się do Rady Miasta Tychy, to nie będą pracować ani w spółkach ani w jednostkach miejskich. 

„Nie chcemy komentować tego jakie postulaty ma inny komitet wyborczy” – powiedział Maciej Gramatyka. Natomiast na pytanie o finansowanie baneru na Hotelu Tychy, stwierdził, że sam go sfinansował z własnych pieniędzy i zachęcił zebranych do oddania 1,5% podatku na organizacje pozarządowe działające w Tychach. Z tym, że większość billboardu zajmuje wizerunek Gramatyki, pojawił się też na chwilę przed kampanią wyborczą. Trzeba by się naprawdę postarać, żeby nie połączyć tych faktów.

Oficjalnie Gramatyka jeszcze nie zgłosił swojej kandydatury na Urząd Prezydenta Miasta Tychy. 

Reklama