Krus samoobrony dla kobiet z PKM Tychy / fot. Straż Miejska Tychy

Kobiety kierujące autobusami w Tychach uczyły się samoobrony. Szkolenie przeprowadzili funkcjonariusze Straży Miejskiej w Tychach, którzy od lat prowadzą kursy samoobrony dla kobiet. 

„Kurs samoobrony dla kobiet kierujących autobusami i zatrudnionych w PKM Tychy to własna inicjatywa pracodawcy. Funkcjonariusze naszej jednostki prowadzą od lat kursy samoobrony dla kobiet w naszym mieście. Po zaangażowaniu uczestniczek widać, że ta forma zajęć profilaktycznych jest wszystkim potrzebna i cieszy się niesłabnącą popularnością” – informuje Marcin Paździorek ze Staży Miejskiej w Tychach. „Praca kierowcy w transporcie publicznym to stresujące zajęcie. To nie tylko kwestia odpowiedzialności z pasażerów czy ruchu ulicznego. Różni ludzie, często sfrustrowani, próbujący znaleźć ujście negatywnym emocjom coraz częściej, można powiedzieć, bez powodu wybuchają i stają się agresywni. Złość trafia na przypadkowo napotkanych ludzi. Często są to kierowcy autobusów” – dodaje. 

Zajęcia dla kobiet mają cykliczny charakter, odbywają się w małych grupach. Techniki dedykowane dla kobiet. Wykorzystywanie konstrukcji autobusu czy poruszanie się w ograniczonych przestrzeniach to główne tematy kursu.

Reklama

 

Reklama