Pociąg Kolei Śląskich / fot. Tychy24.net

W dniu 23 września br. w Bohumínie  zorganizowany zostanie Dzień Kolei Czeskich. Z tego tytułu czeski przewoźnik przygotował szereg atrakcji, na które zaprasza wszystkich pasażerów- także z Polski.

Koleje Śląskie przypominają, że od 11 czerwca 2023r. powróciły zawieszone na czas pandemii połączenia kolejowe do Bohumína. Warto skorzystać z możliwości uczestnictwa w świętowaniu wspólnie z Kolejami Czeskimi, z wykorzystaniem połączenia Bohumín-Chałupki-Bohumín, oferowanego przez śląskiego przewoźnika.

A jak Koleje Czeskie zachęcają do wspólnego świętowania?

Reklama

„Odwiedźcie światy historii, postępu i rozrywki. Ze stacji Bohumín będą odjeżdżały specjalne pociągi prowadzone trakcją parową. Swój tabor będą tu prezentowały nie tylko Koleje Czeskie (České dráhy), ale również spółki z grupy ČD i kontrahenci, np. ČD Cargo, LokoTrain i inni. Całodzienny program zakończy wyjątkowe widowisko pełne nie tylko historycznych pereł kolei.

Harmonogram obchodów 23 września przedstawia się następująco:

8:00 Rozpoczęcie wydarzenia na placu T. Masaryka w Bohumínie

9:00 Otwarcie terenu wydarzenia

9:30 – 10.00 Oficjalne rozpoczęcie (scena przy obrotnicy)

10:00 – 11:00 Pierwsze oprowadzanie z prezentacją taboru na obrotnicy

12:00 – 13:00 Drugie oprowadzanie z prezentacją taboru na obrotnicy

14:00 – 15:00 Trzecie oprowadzanie z prezentacją taboru na obrotnicy 

17:00 Koniec programu w lokomotywowni

18:00 Koncert Janka Ledeckiego na placu T. Masaryka

19:30 Otwarcie terenu dla wejścia na widowisko nocne

20:00 Nocne widowisko kolejowe (teren obrotnicy)

Świat historii to wystawa najpiękniejszych lokomotyw parowych, spalinowych i elektrycznych. Nie zabraknie przejazdów parowozami i pociągami specjalnymi. 

Świat postępu jest reprezentowany przez nowoczesny tabor Kolei Czeskich (ČD), spółek z grupy ČD i kontrahentów. W rejonie hali utrzymania będzie można zobaczyć tabor współczesnej produkcji.

Świat rozrywki już tradycyjnie zaoferuje bogaty program towarzyszący dla rodzin z dziećmi. Ci najmniejsi odwiedzający znajdą tu wiele atrakcji do gry i zabawy. Spotkacie tu również Elfika – maskotkę Kolei Czeskich (ČD). Jak zawsze nie zabraknie warsztatów kreatywnych, dmuchańców, malowania twarzy i innych atrakcji dla najmłodszych miłośników kolei.

Nie możecie przegapić wyjątkowego widowiska świetlnego pełnego historycznego taboru na terenie lokomotywowni Bohumín. Rozpoczęcie 23 września o godzinie 20:00 na obrotnicy w świecie historii. Zaprezentowanych zostanie ponad dziesięć nie tylko historycznych eksponatów w specjalnie przygotowanym oświetleniu scenicznym podkreślonym odpowiednią muzyką. W ramach prezentacji wszystkie pojazdy zostaną dokładnie omówione wraz z wieloma ciekawymi faktami i muzyką tematyczną“.

 

Reklama