Pociąg / fot. Koleje Śląskie

Koleje Śląskie zawiozą i odbiorą tyszan z sylwestra w Katowicach. Specjalne, nocne połączenia Kolei Śląskich obsłużą w Sylwestra ponad 40 stacji. To dobra informacja dla tych, którzy ostatnią noc w roku planują spędzić poza swoim domem. Dodatkowymi pociągami będzie można wrócić m.in.  do Tychów. W mieście dużej imprezy sylwestrowej raczej się nie uraczy, a Katowice szykują ogromne muzyczne wydarzenie. 

To już trzeci rok, gdy śląski przewoźnik uruchamia nocne pociągi dla uczestników sylwestrowych zabaw. W ubiegłym roku pociągi kursowały w kierunku Tychów, Gliwic i Zawiercia. W tym roku do tego zestawu po raz pierwszy dołącza także połączenie do Rybnika.

– Rok temu pojawiały się głosy, że warto umożliwić tego rodzaju transport także w tym kierunku. Stąd ta nowość w sylwestrowym rozkładzie jazdy – tłumaczy Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – Tym samym liczba stacji obsługiwanych przez nasze sylwestrowe połączenia zwiększy się o 11 w porównaniu do ubiegłego roku. Łącznie zapewnimy powrót z sylwestrowych szaleństw do 19 miejscowości w naszym regionie – dodaje.

Reklama

W ciągu dwóch lat Koleje Śląskie odwiozły z sylwestrowych zabaw ok. 3500 osób. Godziny kursowania nocnych pociągów zostały w dużej mierze zaplanowane z myślą o największej imprezie w naszym regionie czyli Sylwestrowej Mocy Przebojów, która gromadzi tysiące uczestników pod katowickim Spodkiem. Warto jednak, by w tym dniu z samochodu na pociąg przesiedli się również uczestnicy innych sylwestrowych zabaw. Wybór komunikacji publicznej pozwoli uniknąć korków i poszukiwania wolnego miejsca parkingowego, a także umożliwi uraczenie podniebienia napojami wyskokowymi.

Sylwestrowy rozkład jazdy / fot. Koleje Śląskie

Koszt przejazdu pociągiem specjalnym nie będzie się różnić od taryfy obowiązującej na co dzień. Specjalnie w tym dniu w hali głównej dworca w Katowicach przez całą noc będą działać trzy kasy Kolei Śląskich. Bilety będzie można również kupić m.in. w biletomatach, przez telefon lub Internet. Rozkład jazdy umożliwia przesiadkę pomiędzy dowolnymi kierunkami.

 

Kto wystąpi w Katowicach?

Główną gwiazdą będzie znany z przebojów „El Mismo Sol” i „Sofia” Alvaro Soler i to bardzo mocno akcent katowickiej imprezy. Największe hity zagrają również Vengaboys i Danzel. Wśród rodzimych wykonawców pojawią się Sylwia Grzeszczak, Ewa Farna, Enej, Golec uOrkiestra, Mesajah, Natalia Szroeder czy Boys. Na scenie pojawią się też Frele, Sebastian Riedel i Cree, Weekend, MIG, Long&Junior, Łobuzy i Piękni i Młodzi.

Będą też konkursy. Transmisja w telewizji od godziny 20.00. Co godzinę będzie do wygrania samochód, a co 10 minut cenne nagrody rzeczowe.

Reklama