Kolejne przypadki koronawirusa. Starsza kobieta trafiła do szpitala, młoda ma kwarantannę domową poinformowały służby wojewody.

– W swoim domu, w izolacji, przebywa młoda kobieta, która zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. Jej stan zdrowia jest dobry. Kobieta jest pod nadzorem inspektorów sanitarnych w Tychach – poinformowała Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego.

Do szpitala w Tychach trafiła starsza kobieta.

Reklama

– Z objawami nudności, ogólnym osłabieniem i brakiem apetytu – informuje rzecznik. Teraz sanepid sprawdza z kim miała kontakt. Kobieta była tydzień temu na uroczystości rodzinnej.

Służby informują o coraz to nowych przypadkach w Bytomiu, Katowicach, Cieszynie, Gliwicach czy Chorzowie.

Na tę chwilę mamy 56 przypadków zakażenia koronawirusem w naszym województwie. Hospitalizowanych jest 75 osób, 2136 osób objętych jest kwarantanną, a 7111 – nadzorem sanitarnym.

Pamiętajmy, dla większości osób wirus nie jest groźniejszy niż grypa. Objawy to zazwyczaj lekki kaszel, ból głowy i mięśni. Dla osób starszych i schorowanych, niestety choroba jest bardzo niebezpieczna. Zaraźliwość wirusa jest duża i może on bardzo szybko rozprzestrzenić się i sparaliżować system opieki zdrowotnej – taką sytuację mamy we Włoszech. Dlatego ważne jest w miarę możliwości pozostawanie w domach.

Reklama