Wizualizacja przebudowanej DK 44 / MZUIM Tychy

Trwa przebudowa DK44 i nie ma się co oszukiwać sprawia problemy kierowcom. Od piątku pojawią się kolejne utrudnienia na ulicy Oświęcimskiej.

– Na około 800-metrowym odcinku ul. Oświęcimskiej pomiędzy węzłem Wartogłowiec, a skrzyżowaniem z ulica Długą, zostanie zawężony do 3 metrów prawy pas jezdni w kierunku do Oświęcimia. W tym miejscu obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30km/h oraz zakaz wyprzedzania – informuje Ewa Grudniok rzecznik tyskiego magistratu. – Zawężenie jest konieczne, by wykonawca inwestycji – firma EUROVIA Polska S.A. – mógł przystąpić do robót drogowych. Chodzi głównie o wykonanie nasypu, drenażu i kanalizacji oraz poszerzenie drogi – dodaje.

Natomiast barierami zostanie wydzielony ciąg pieszy o szerokości ok. 1,5 metra, którym będą mogli poruszać się piesi.

Reklama

W najbliższym czasie podobne rozwiązanie będzie wprowadzone na kolejnym odcinku DK44 – od skrzyżowania z ul. Długą do skrzyżowania z ul. Główną. O problemach w tym rejonie będzie jeszcze informował Miejski Zarząd Ulic i Mostów.

Obecnie w dalszym ciągu zamknięty jest przeszło kilometrowy odcinek ul. Turyńskiej od wysokości przejścia dla pieszych przy halach fabryki FCA do skrzyżowania DK44 z ul. Kościelną i Główną.

Reklama