Skrzyżowanie al. Niepodległości z Wyszyńskiego / fot. MZUiM Tychy

Kolejne utrudnienia drogowe w Tychach. Tym razem na skrzyżowaniu Wyszyńskiego z Niepodległości. Kierowcy muszą liczyć się ze znacznym zmniejszeniem komfortu jazdy. Powodem jest budowa w mieście systemu ITS, który spowodował zamknięcie dla ruchu samochodów osobowych m.in. skrzyżowania ulic Edukacji i Grota-Roweckiego. Natomiast przebudowa wiaduktu na ulicy Grota-Roweckiego zablokowała możliwość przejazdu pomiędzy al. Jana Pawła II a al. Niepodległości. Jednym z objazdów jest właśnie skrzyżowanie ulic Wyszyńskiego i Niepodległości. 

Od poniedziałku nastąpi zwężenie wszystkich wlotów na skrzyżowanie ulicy Wyszyńskiego i al. Niepodległości. Zmieni się też program pracy sygnalizacji świetlnej – z ostanie wgrany program dwufazowy, bez wydzielonych osobno relacji skrętnych. By zminimalizować utrudnienia roboty zostały podzielone na etapy.

„Co ważne, przez cały czas prowadzenia prac skrzyżowanie pozostanie przejezdne” – mówi Arkadiusz Bąk, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach ds. realizacji inwestycji „Tym razem przez obszar robót drogowych będą mogły przejeżdżać wszystkie pojazdy, natomiast należy spodziewać się utrudnień w ruchu, ze względu na zawężone jezdnie. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków drogowych i sygnałów świetlnych” – dodaje.

Reklama

W ramach inwestycji przedłużone zostaną pasy do lewoskrętów z al. Niepodległości, powstaną wyspy kanalizujące, a także zabudowana zostanie nowa sygnalizacja świetlna, która docelowo włączona będzie do ITS-u.

„W ramach ITS do przebudowy przeznaczono 39 skrzyżowań, z których 17 już skończyliśmy, na 11 trwają prace, a na kolejne 4 wejdziemy w październiku” – tłumaczy Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. „Czyli w tym roku skończymy co najmniej 32 skrzyżowania, a wówczas na następny rok pozostanie ich już tylko 7. To oznacza, że zbliżamy się do końca tych prac, które wpływają na poruszanie się po mieście” – dodaje.

Na ukończeniu są m.in. prace na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Tischnera, gdzie obecnie występują utrudnienia z relacjami lewoskrętnymi z Piłsudskiego w Tischnera oraz z Tischnera w Piłsudskiego.

Reklama