fot. Policja

W Tychach przeprowadzono kontrole zarówno prędkości jak i ochrony pieszych. Posypały się mandaty. Do tego tyska drogówka ma teraz nowy sprzęt, który zostanie wykorzystany do kontroli kierowców.

Tyscy policjanci przeprowadzali ostatnio dwie akcje: „Prędkość” i „kontrola drogowa – Pieszy”. Obie były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w mieście.

W przypadku tej pierwszej – „Prędkość” na 158 kontroli ukarano mandatami 133 osoby. Wszystkie za przekroczenie prędkości. Natomiast w przypadku drugiej akcji wykryto 114 wykroczeń, z czego 103 dotyczyło nieprawidłowego przejeżdżania przez przejście dla pieszych.

Reklama

W międzyczasie tyska policja pochwaliła się nowym sprzętem, który będzie testowany przez najbliższe 2 tygodnie. Ten rejestruje nie tylko prędkość, ale i obraz.

– Urządzenie rejestruje cały cykl pomiaru prędkości oraz pozwala nałożyć mandat, np. za brak pasów lub rozmowy przez telefon – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. – Nie będzie taryfy ulgowej dla kierowców, którzy złamali przepisy – przekraczali dozwoloną prędkość, nie ustępowali pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu, omijali pojazd, który zatrzymał się przed przejściem celem ustąpienia pierwszeństwa pieszym oraz wyprzedzali pojazdy bezpośrednio przed i na przejściu dla pieszych – dodaje.

fot. Policja
Reklama