Kontrterroryści weszli do klubu w Tychach. To był burdel, którym kierowała grupa przestępcza. O zatrzymaniu kierownictwa grupy, poinformowała śląska policja. Mundurowi weszli do jednego z klubów na terenie miasta – chodzi o lokal prawodpodobnie na Starych Tychach.

Sprawę prowadzili policjanci z Zespołu do Walki Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji. Zatrzymano 3 kobiety w wieku od 23 do 43 lat oraz 24-letniego mężczyznę. Wszyscy to mieszkańcy Zabrza.

„Osoby te są podejrzane o udział w latach 2019-2021 w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na terenie województwa śląskiego. Jej członkowie zajmowali się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu i prali brudne pieniądze. Szacuje się, że wzbogacili się w ten sposób o prawie 350 tysięcy złotych” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. „W tym samym czasie kryminalni, wspierani przez mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wkroczyli do prowadzonego przez zatrzymanych klubu nocnego w Tychach. Oprócz kobiet, które świadczyły usługi seksualne, w środku policjanci zastali ścisłe kierownictwo grupy. W trakcie przeszukania lokalu oraz miejsc zamieszkania zatrzymanych znaleziono narkotyki i inne dowody, które w tej chwili są analizowane. Wszyscy zatrzymani w wieku od 23 do 43 lat zostali już tymczasowo aresztowani” – dodaje.

Grozi im kara do 15 lat więzienia.

Osoby, które stały na czele grupy były już zatrzymywane w związku z czerpaniem korzyści majątkowej z cudzego nierządu. Sprawa jest rozwojowa, a prowadzący ją policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.