Koparki i ciężarówki na Stadionie Miejskim w Tychach. 3 tys. ton ziemi i piasku musi opuścić obiekt

AM

Koparki i ciężarówki pracują na Stadionie Miejskim w Tychach. W piątek po zakończonym meczu, w którym tyszanie pokonali Znicz Pruszków 4-1 na boisko wjechał ciężki sprzęt. Na Stadionie Miejskim trwa wymiana murawy w ramach gwarancji.  

– Problemem może być tylko pogoda. Usunięcie murawy, warstwy wegetacyjnej, około 12-15 cm, a następnie położenie nowej trawy nie jest skomplikowane. Może nam przeszkadzać tylko aura, na którą nie mamy wpływu mówi Dariusz Kozielski, greenkeeper. Jak mało kto zna się na trawie – zajmuje się także innymi boiskami w regionie.

– W pierwszym etapie chcemy ściągnąć wszystko z boiska. To powinno trwać do wtorku. Następnie musimy nałożyć nową warstwę wegetacyjną i jeśli pogoda pozwoli, pod koniec tygodnia rozpoczniemy układanie nowej murawy- dodaje Kozielski.

Reklama

W sumie 120 tirów wywiezie ze Stadionu Miejskiego około 3 tys. ton ziemi i piasku. Dalej kilkadziesiąt ciężarówek dostarczy około 8400 m2 rolek trawy. Na placu budowy będzie kilkadziesiąt osób, które będą pracowały zarówno w dzień jak i w nocy.

– Myślę, że dla firm, które się tym zajmują, to nie są ogromne ilości. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie, szybko i będziemy cieszyć się z nowej murawy już niebawem- podsumowuje, Dariusz Kozielski.

Nowe boisko przetestują piłkarze GKS Tychy i Wisły Puławy.

Reklama