Koszulka z logo ówczesnego sponsora GKS-u Tychy / fot. Tyski Sport

Kredyty-Chwilówki zamykają biura i zwalniają pracowników. Prace straci ponad tysiąc osób, tyska spółka była jedną z największych firm pożyczkowych w kraju.

– Spółka pośredniczyła w udzielaniu pożyczek w 263 biurach w całej Polsce. Wszystkie placówki już od 1 lutego będą zamknięte, a Klienci poinformowani o spłatach poprzez indywidualne konta bankowe. Spółka nadal będzie zajmowała się windykacją należności, pozostawiając w strukturach tylko wybrane działy – poinformował na stronie firmy Grzegorz Czebotar, prezes spółki. Firma na początku grudnia zatrudniała 1467 osób.

W październiku firma zlikwidowała wszystkie „nieefektywne narzędzia reklamy” a w grudniu całkowicie zlikwidowano dział windykacji terenowej.

Reklama

Spółka w przeszłości sponsorowała GKS Tychy, a w 2012 roku trafiła na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego, co miało mieć istotny wpływ na pogorszenie jej sytuacji finansowej.

Obecność na liście KNF-u uniemożliwia spółce korzystanie z kredytów, obligacji i gwarancji bankowych, a także sprawia, że spółka nie może sprzedawać produktów bankowych.

Reklama