Budynek przy ulicy de Gaulle'a w Tychach / fot. Andrzej Dziuba/ Prezydent Tychów / Facebook

Ludzie odbierali klucze do nowych mieszkań w Tychach. Miasto oddało inwestycję za prawie 9 mln zł, przygotowała ją spółka należąca do gminy. W sumie, w nowym 4-kontygnacyjnym budynku wielorodzinnym w Tychach z windami i własnym garażem, zamieszkają 23 rodziny.

Chodzi o inwestycję przy ulicy de Gaulle’a w Tychach, którą realizowało Tyskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Znalazły się w nim 23 lokale mieszkalne o łącznej powierzchni 1,3 tys. m2.

6 mieszkań o powierzchni od 40 m2  do 52 m2 jest dwupokojowych, 13 mieszkań o powierzchni od 52 m2 do 71 m2 posiada trzy pokoje, a trzy mieszkania są czteropokojowe i mają powierzchnię od 72 do 74 m2. To budynek o tyle wygodny, że ma dwie winy i garaż na 21 miejsc parkingowych usytuowany na parterze budynku.

Reklama

„Mieszkania są naprawdę piękne i przestronne. Zamieszkają w nich osoby, które złożyły wnioski o przydział lokalu i od kilku lat czekają na mieszkania z Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Dzięki zaangażowaniu wielu osób m.in. architektów, budowlańców zbudowaliśmy mieszkania, a rodziny, którzy w nich zamieszkają zrobią z nich prawdziwe domy   – mówi Daria Szczepańska, prezes Tyskiego Towarzystwo Budownictwa Społecznego, niegdyś wieloletnia wiceprezydent miasta i jeden z najbliższych współpracowników prezydenta Andrzeja Dziuby. – „Po zrealizowaniu tej inwestycji liczba mieszkań wybudowanych przez tyski TBS wynosi ponad 600” – wylicza Szczepańska.

27 listopada br. klucze odebrały cztery rodziny, kolejni odbiorą je w przyszłym tygodniu.

„Na mieszkanie czekaliśmy 5 lat. Bardzo się cieszymy, że udało się dostać takie piękne lokum. Wcześniej mieszkaliśmy u teściowej na 35 metrach, później zdecydowaliśmy się na wynajem. Teraz w końcu będziemy na swoim” – cieszy się pani Natalia Dobrzyniecka, która wraz z mężem odebrała dziś klucze do 60-metrowego mieszkania.

„Jestem ogromnie zadowolony. Sam pracuje w budowlance, dlatego potrafię docenić standard, jaki otrzymaliśmy. Drzwi wejściowe są porządne, tak samo kafle czy panele podłogowe. Sam bym nie zrobił tego lepiej – dodaje Tomasz Dobrzyniecki.

Przekazanie kluczy / fot. Andrzej Dziuba Prezydent Tychów / Facebook

Na zewnątrz budynku zostało także wykonane zagospodarowanie terenu: droga dojazdowa, miejsca parkingowe, altana śmieciowa i oświetlenie. W nowym budynku pojawiła się też nietypowa atrakcja – mural tyskiego artysty – Wojciecha Łuki.

„W holu powstał mural pt. “Każdy ma prawo do swojego raju”. Chcielibyśmy,  kontynuować współpracę z artystą  w trakcie kolejnych realizacji, w ramach cyklu “Galeria w klatce” – dodaje Daria Szczepańska.

Wokół budynku pojawiły się też nasadzenia, wśród nich dwie rajskie jabłonie.

Całkowity koszt inwestycji  wyniósł  8,7 mln zł brutto.

2 lata temu TTBS w Tychach oddał do użytku nowy budynek na ulicy Barona. W budynku o łącznej powierzchni  ponad 1855 metrów kwadratowych znalazło się 38 nowych lokali mieszkalnych, każdy o powierzchni od 35 do 63 metrów kwadratowych.

Z końcem 2022 roku będą gotowe trzy budynki na ulicy Bielskiej (obecnie inwestycja jest w trakcie realizacji). Powstanie tam 91 mieszkań dla mieszkańców miasta Tychy.

Reklama