Skrzyżowanie al. Niepodległości z ulicą Wyszyńskiego / fot. Tychy24.net

Mamy złe wiadomości dla kierowców w Tychach. Chodzi o utrudnienia na przebudowywanym skrzyżowaniu al. Niepodległości i ulicy Wyszyńskiego. Niestety, prace potrwają tam kilka miesięcy, ile dokładnie? Tego nikt nie chce na sztywno oszacować, bo jest to część projektu, który oficjalnie zakończy się w czerwcu 2022 roku.

Czy do czerwca 2022 roku należy spodziewać się utrudnień w tym rejonie? Zdecydowanie nie, ale prace i tak potrwają co najmniej kilka miesięcy – dowiedzieliśmy się w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów w Tychach. To oznacza, że wcale nie muszą zakończyć się w tym roku, zwłaszcza, że wchodzimy w trudny okres jesienno-zimowy. Ten dla prac drogowych jest delikatnie mówiąc nie najłatwiejszy.

Utrudnień raczej wypadałoby się spodziewać do stycznia 2022 roku, choć do tego terminu oficjalnie nikt się nie przywiązuje, bo nie do końca wiadomo jakie niespodzianki mogą pojawić się w trakcie przebudowy. „Chodzi o takie rzeczy jak pogoda, czy niezidentyfikowane sieci, które mogą wymagać przełożenia” – usłyszeliśmy w tyskim MZUiM.

Reklama

Prace na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ulicy Wyszyńskiego, to część projektu ITS, który ma docelowo usprawnić ruch w mieście. W jego ramach w sumie ma zostać przebudowanych 39 skrzyżowań na terenie Tychów.

Co zmieni się na al. Niepodległości i ul. Wyszyńskiego?

„Finalnie skrzyżowanie zyska nową nawierzchnię, a przede wszystkim zmieni się jego geometria. Między innymi wydłużone zostaną pasy do lewoskrętów z al. Niepodległości, powstaną wyspy kanalizujące, a także zabudowana zostanie nowa sygnalizacja świetlna, która docelowo włączona będzie do ITS-u” – poinformował Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach.

Reklama