Marszałek Jakub Chełstowski na Szczycie Klimatycznym / fot. Śląskie


Marszałek Jakub Chełstowski recenzuje wybory w Tychach. Komitety mają podobne programy, ale tylko jeden kandydat nadaje się na prezydenta, zdaniem marszałka, który przez wiele lat był tyskim radnym. Zaznacza wprost, że opozycja w Tychach nie jest gotowa do przejęcia władzy. 

Co ciekawe, większość komitetów ma w swoim programie dokładnie te postulaty, których już od przeszło dekady domagało się Stowarzyszenie Tychy Naszą Małą Ojczyzną – chodzi o budowę basenu otwartego i urazówki dla dzieci w Tychach. 

„Ja się bardzo cieszę, że ten duch Jakuba Chełstowskiego i Naszej Małej Ojczyzny gdzieś tam krąży nad Tychami” – powiedział marszałek. 

Reklama

Z marszałkiem rozmawialiśmy na temat urazówki – potocznie nazywanej SOR-em dla dzieci w Tychach i możliwościach uruchomienia takiego oddziału. Pytaliśmy też, kto według Chełstowskiego jest najlepszym kandydatem na fotel po Andrzeju Dziubie. Marszałek stwierdził wprost, że opozycja nie jest gotowa do przejęcia władzy w mieście. 

„W pierwszej kolejności wprowadziliby chaos w podległych instytucjach, skupiając się tylko i wyłącznie na wymienianiu ludzi, którzy są bardzo dobrymi fachowcami, a nie myśleli o rozwoju miasta” – powiedział marszałek. 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

Reklama