Al. Jana Pawła II / fot. Tychy24.net

Miasto chce ograniczyć al. Jana Pawła do jednego pasa w każdą ze stron. Ciągle nie ma koncepcji, która zgodnie z zapowiedziami miała być gotowa do końca ubiegłego roku. Po długim oczekiwaniu na odpowiedź Tychy24.net w końcu uzyskały odpowiedź w tej sprawie z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów. 

Na odpowiedź z MZUiM czekaliśmy grubo ponad miesiąc.W zeszłym roku zapowiadano koncepcję ograniczenia ruchu na al. Jana Pawła II do jednego z pasów, wcześniej mówił o tym również prezydent Tychów w kontekście zabudowy terenu po dawnym targowisku na al. Jana Pawła II. Miasto na w planach wpuścić tam deweloperów, którzy zbudują około 3,5 tys. mieszkań. 

Na razie jeszcze nie ma konkretów, co do samej drogi. 

Reklama

„Projektu jeszcze nie mamy. Jesteśmy na etapie omawiania i analizowania koncepcji. To bardzo duża inwestycja, zanim, zaprezentujemy nasz pomysł, chcemy jeszcze raz wszystko dokładnie sprawdzić i skalkulować” – odpowiedział nam Marcin Godzik z MZUiM Tychy. 

W czerwcu ubiegłego roku pytaliśmy o koszty przebudowy al. Jana Pawła II. Wtedy zapewniano, że  szczegóły pojawią się pod koniec roku. „Do końca roku będziemy mieli jakieś konkretne projekty drogowe” – powiedział Michał Lorbiecki, pełnomocnik Prezydenta Miasta Tychy ds. nowego centrum .

Oprócz zmian na samej al. Jana Pawła II przebudowane mają zostać także ronda, to przy Hotelu Tychy oraz to łączące ulice Wyszyńskiego z al. Jana Pawła II (nieopodal Stadionu Zimowego).

„Najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie takich rond turbinowych, które zastąpią pasy włączeniowe, które bardzo dużo miejsca zajmują, a jednocześnie upłynniają ruch. Prawdopodobnie to będzie ten kierunek” – podkreślił Lorbiecki. 

Reklama