Nowe trolejbusy w Tychach / fot. UM Tychy

Miasto dzisiaj będzie chwaliło się nowymi trolejbusami, zostaną wystawione na pokaz dzisiaj na placu Baczyńskiego. W godzinach od 12.00-14.00 będzie można obejrzeć 2 trolejbusy Solaris Trollino 12 czwartej generacji. 

Co ciekawe, nowe tyskie trolejbusy momentami stają się niemal autobusami – dzięki specjalnym bateriom będą mogły dojechać w miejsca, gdzie nie ma sieci trakcyjnej. Pokazany mieszkańcom będzie też techniczny pojazd specjalny marki MAN, który wykorzystywany jest do obsługi sieci trakcyjnej.

– Podczas sobotniej prezentacji nowe trolejbusy będą stały w towarzystwie Jasia – pierwszego niskopodłogowego wozu w historii TLT, który niedługo przejdzie na zasłużoną emeryturę, a nowemu pogotowiu do obsługi sieci trakcyjnej będzie towarzyszył Star 200K, który od prawie 26. lat służy tyskim trolejbusom jako pogotowie sieciowe – mówi Marcin Rogala, prezes TLT.

Reklama

Nowe tyskie trolejbusy to nowoczesne Solarisy Trollino 12 czwartej  generacji. Pojazdy są oczywiście w pełni niskopodłogowe, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także w pełni klimatyzowane.

Nowe trolejbusy w Tychach / fot. UM Tychy

– Każdy z trzech zakupionych trolejbusów będzie mógł przejechać aż 30 km bez podłączenia do sieci trakcyjnej, dzięki specjalnym bateriom litowo-tytanowym – dodaje prezes.

Trolejbusy te będą docelowo wykorzystywane na liniach E i G, których trasa biegła będzie ulicą Sikorskiego, obok Parku Wodnego.Obecny tabor trolejbusowy nie pozwala na obsługę komunikacyjną tej części miasta, bo nie ma tam sieci trakcyjnej.

Jeszcze w styczniu do Tychów trafi trzeci tego typu trolejbus, każdy z nich kosztował ponad 1,8 mln zł netto.

W sumie po tyskich ulicach jeździ 21 trolejbusów.

Reklama