Ulica Darwina / fot. Tychy24.net

Miasto ma mieszkania dla poszkodowanych z ulicy Darwina. Gdzie szukać pomocy? W sumie 49 mieszkań (wcześniej podawano 48) zostało wyłączonych z użytkowania na ulicy Darwina, po wybuchu gazu, do którego doszło w poniedziałek 1 kwietnia. Miasto zapewnia, że dla osób w potrzebie znajdą się lokale zastępcze. 

Do czasu remontu instalacji – prąd, kanalizacja, woda, gaz – budynek nie będzie dopuszczony do użytku przez mieszkańców. To może potrwać nawet kilka miesięcy. 

„Budynek jest duży, to 199 mieszkań. W samej tylko klatce nr 4 to 49 mieszkań i 1 lokal użytkowy – mówi Hanna Skoczylas Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w Urzędzie Miasta Tychy.  „Struktura własności budynku to w 50 procentach mieszkania komunalne i 50 procentach wykupione. Wszystkie osoby, będą mogły liczyć na lokal zamienny. W przypadku lokalu zamiennego czas zamieszkania to okres do roku, ale w zależności od sytuacji jest on przedłużany. Pracownicy Wydziału Gospodarki Lokalowej i MOPS-u od godziny 7.30 przyjmują osoby zainteresowane i udzielają im informacji. Będziemy kolejno wskazywać lokale zamienne. Obecnie dysponujemy 25 takimi lokalami, które są gotowe do zamieszkania. Mamy również lokale w budynku basenu na ul.Edukacji (8 lokali). Pomoc finansowa udzielana będzie przez MOPS w Tychach. Nie ma różnicy pomiędzy mieszkaniami komunalnymi i własnościowymi, każdy może ją otrzymać” – dodaje Hanna Skoczylas.

Reklama

Poniżej dane na temat informacji  dla poszkodowanych w wybuchu gazu w budynku wielorodzinnym przy ul. Darwina

SPRAWY MIESZKANIOWE

Wydział Gospodarki Lokalowej w Urzędzie Miasta Tychy (wejście od strony parku) lub pod numerem telefonu: 32 776 30 51.

DORAŹNA POMOC MATERIALNA I FINANSOWA

Pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach obecny w Wydziale Gospodarki Lokalowej w Urzędzie Miasta Tychy (wejście od strony parku) lub w oddziale MOPS na ul. Edukacji 11.

Telefon: 667 506 466 lub 32 780 44 00, 32 780 40 20.

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE

Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy ul. Nowokościelnej 27.

Tel. 32 227 05 75, 887 468 793.

Reklama