Targowisko na al. Bielskiej / fot. Tychy24.net

Miasto ma problem z targowiskiem na al. Bielskiej. To ma przejść modernizację, a kolejne czwarte postępowanie w tej sprawie okazało się znacznie droższe niż środki zabezpieczone przez miasto na wykonanie inwestycji. My zapytaliśmy jak ewentualna modernizacja wpłynie na ceny towarów na tym najtańszym targu w Tychach. 

Miasto na remont targowiska chciało przeznaczyć ponad 1,6 mln zł. Jedyna oferta, która wpłynęła to ta od firmy „P. P. i U. CONCRET” na ponad 4 mln zł. Miasto jeszcze nie unieważniło przetargu. 

„Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie robót projektowych i budowlanych polegających na przebudowie targowiska miejskiego zlokalizowanego w Tychach przy Al. Bielskiej” – czytamy w dokumentach przetargowych. „Zamawiający przewiduje ustawienie straganów w rzędach które mają tworzyć kompozycję przestrzenną o zadaszonej powierzchni 2634m 2 przeznaczonej dla min. 150 szt stanowisk handlowych” – wymaga urząd.

Reklama

Po modernizacji będzie drożej?

Zapytaliśmy, czy po ewentualnej modernizacji targowiska należy się spodziewać wyższych cen od wystawców, na co mogłoby mieć wpływ podniesienie cen najmu stanowisk na targu. 

„Spółka nie przewiduje podwyżek najmu stanowisk po remoncie. Jedyne co może się zmienić i co ma miejsce już teraz to wzrost tzw. opłat eksploatacyjnych związanych z podwyżką cen dostarczanych mediów i usług” – poinformowała Katarzyna Ptak, prezes spółki „Śródmieście”, która zarządza targowiskiem.