Nawierzchnia i ostrzeżenie na Wodnym Placu Zabaw / fot. Tychy24.net

Miasto ponownie uruchamia wodny plac zabaw dla dzieci. Był niebezpieczny dla maluchów. Po interwencji Tychy24.net, urzędnicy wzięli się za poprawę bezpieczeństwa na obiekcie. 

Jak wcześniej informowaliśmy, po zeszłorocznej wymianie nawierzchni – w tym roku dzieci mocno ślizgały się na wodnym placu zabaw. Doprowadzało to do licznych upadków, które bardzo szybko mogły się skończyć bardzo źle. Zwłaszcza, że w Tychach ciągle nie ma urazówki dla dzieci, a ze wszelkimi złamaniami i skręceniami trzeba jechać do szpitala w Katowicach-Ligocie. 

Kilka tygodni temu interweniowaliśmy w sprawie niebezpiecznej nawierzchni wodnego placu w Urzędzie Miasta Tychy. Miasto wcześniej okleiło obiekt informacją, że nawierzchnia jest śliska, co tak naprawdę nic nie dało. Po naszej interwencji urzędnicy spotkali się z wykonawcą, a następnie z producentem, ale miasto nie poinformowało nas o ostatecznych rozstrzygnięciach w tej sprawie. 

Reklama

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji natomiast na swojej stronie internetowej nagle poinformował o remoncie nawierzchni. 

„MOSiR Tychy informuje, iż w dniach 17-20 sierpnia (wtorek-piątek) wodny plac zabaw na terenie OW Paprocany jest nieczynny z powodu prac naprawczych nawierzchni” – czytamy na stronie MOSIR-u. 

Obiekt ma być czynny w trakcie weekendu. O sprawę niebezpiecznej nawierzchni będziemy jeszcze dopytywać w magistracie, bo ktoś oddaną do użytku inwestycję odebrał i uznał, że wszystko jest w porządku. 

Reklama