Stadion Miejski Tychy / fot. Michał Janusiński / UM Tychy

Miasto Tychy kupiło biletów za 21 tys. zł. Otrzymali je m.in. przedsiębiorcy: Miasto Tychy w końcu udzieliło nam informacji odnośnie tego ile biletów zakupiono na mecze, odbywających się w mieście rozgrywek UEFA Euro U21. W sumie  to wydarzenie sportowe potrwa w naszym kraju do 30 czerwca, już w Tychach odbył się pierwszy mecz, przed nami jeszcze trzy. Jak się okazało bilety kupione za miejskie pieniądze, czyli tak naprawdę pieniądze tyszan, trafiły w ręce m.in. lokalnych przedsiębiorców.

W sumie miasto kupiło od Śląskiego Związku Piłki Nożnej 800 biletów za 21 tys. zł. Z informacji uzyskanych w tyskim magistracie bilety nie trafiły do zarządów spółek ani kadry kierowniczej urzędu.

– Bilety zostały przekazane byłym i obecnym sportowcom, samorządowcom z regionu, przedsiębiorcom – wyjaśnia Ewa Grudniok rzecznik Urzędu Miasta Tychy.

Reklama

Co ciekawe 60 biletów zostanie też rozdanych w trakcie Międzynarodowego Forum Gospodarczego Si Silesia, który rozpocznie się dopiero jutro (tj. 21 czerwca) i potrwa do 24 czerwca. 21 i 24 czerwca planowane są kolejne mecze na Stadionie Miejskim w Tychach.

Część biletów trafiła też do tyszan w ramach konkursów. Tyska Galeria Sportu w ramach testu wiedzy o piłce nożnej rozdała 50 biletów, 200 biletów rozdano w ramach turniej piłkarskiego, 50 biletów otrzymała gazeta wydawana przez miasto, a 65 rozdano w ramach turnieju Młodzi Mistrzowie.

Reklama