Urząd Miasta Tychy / fot. Tychy24.net

Miasto Tychy ma problem z wiaduktami na DK 44. Wykonawcy chcą nawet ponad 114 mln zł za przebudowę. Wpłynęły oferty na przebudowę dwóch wiaduktów w ciągu DK44. Tychy chcą na ten cel wydać 50 mln zł brutto, wszystkie oferty przewyższają tą kwotę, jedna przeszło dwukrotnie.

Jak informowaliśmy wcześniej, Tychy otrzymały dokładnie 47,5 mln zł w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Pieniądze mają zostać  przeznaczone na przebudowę dwóch wiaduktów na ulicy Mikołowskiej, jednej z głównych arterii miasta, łączącej Tychy z Mikołowem i Gliwicami.

„Wiadukty są w złym stanie technicznym i wymagają całkowitej przebudowy” – przekonywała Hanna Skoczylas, zastępca prezydenta miasta Tychy.

Reklama

4 oferty, wszystkie przekraczają budżet

W sumie w ogłoszonym przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach przetargu wpłynęły oferty 4 firm  (podane niżej kwoty są kwotami brutto).

Konsorcjum firm: z Zakładem Robót Komunikacyjnych-DOM w Poznaniu Sp. z o.o wyceniło usługę na ponad 114 mln zł. STRABAG Sp. z o.o na ponad 74 mln zł, Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „IMB-Podbeskidzie” Sp. z o.o na przeszło 72 mln zł. Najtańszą ofertę zgłosiła firma z Dąbrowy Górniczej Nowak-Mosty Sp. z o.o., chodzi o nieco ponad 59 mln zł.

MZUiM natomiast na inwestycję ma 50 mln zł brutto. Przetarg jeszcze nie został unieważniony.

Reklama