Targowisko przy al. Bielskiej / fot. Tychy24.net

Miasto Tychy po raz drugi unieważniło przetarg na przebudowę targowiska na Starych Tychach. Chodzi o targowisko w rejonie al. Bielskiej tuż przy browarze. Miasto drugi raz ogłosiło przetarg na jego przebudowę i znowu musiało unieważnić postępowanie.

W pierwszym postępowaniu wpłynęło kilka ofert, ale wszystkie były zbyt drogie w stosunku do tego, co chciało zapłacić miasto. Tychy chciały przeznaczyć około 1,6 mln zł brutto na modernizację targowiska. Oferty, które wpłynęły były o wiele droższe. Firma EN-BUD z Żor chciała ponad 3,6 mln zł (brutto), natomiast TENSIT z Mikołowa ponad 4,8 mln zł (brutto).

Tym razem nikt nie zgłosił się do realizacji zadania w formule „projektuj – buduj”, więc miasto nie miało wyboru i unieważniło postępowanie.

Reklama

„Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie robót projektowych i budowlanych polegających na przebudowie targowiska miejskiego zlokalizowanego w Tychach przy Al. Bielskiej” – czytamy w dokumentach przetargowych. „Zamawiający przewiduje ustawienie straganów w rzędach które mają tworzyć kompozycję przestrzenną o zadaszonej powierzchni 2634m 2 przeznaczonej dla min. 150 szt stanowisk handlowych” – wymaga urząd.

Miasto przedstawiło przykładowe wzory straganów, które spełniają wymagania urzędu. „Ostateczna wersja przyjęta do realizacji wymaga uzyskania zgody Zamawiającego oraz Miejskiej Komisji Estetyki oraz decyzji administracyjnej zezwalającej na budowę” – podkreślił magistrat.

Miasto chciało aby inwestycja była gotowa do listopada 2022 roku.

Przykładowe rozwiązania zaprezentowane przez miasto / fot. Bip.umtychy.pl