Urząd Miasta Tychy / fot. Tychy24.net

Miasto Tychy ponownie próbuje znaleźć wykonawców na drugi Wodny Plac Zabaw i boisko za ponad 10 mln zł. Wcześniejsze przetargi w obu przypadkach zostały unieważnione z powodu ofert, które przewyższały możliwości finansowe miasta. 

O tym, że w Parku Jaworek ma powstać drugi Wodny Plac Zabaw w Tychach mówi się od kilku lat. Miasto w końcu ruszyło z procedurą przetargową, ale poprzednie postępowanie zostało unieważnione z powodu zbyt dużych wymagań finansowych po stronie potencjalnego wykonawcy.

Miasto planowało wydać 6,5 mln zł. Wpłynęły oferty dwóch firm: Krisbud Sp. z o.o z Trzebini wyceniła inwestycję na ponad 10,9 mln zł, natomiast Garden Designers Sp. z o.o. z Lublina na przeszło 10,5 mln zł. Przetarg został unieważniony. 

Reklama

Nowy wodny plac ma być o 100 mkw większy od tego na Paprocanach, w sumie ma liczyć około 400 mkw. W planach jest, żeby strefa rekreacyjna była rozszerzona o naturalny plac zabaw. Na oferty miasto czeka do 10 maja. 

Bisko za ponad 10 mln zł

Druga inwestycja, w której również unieważniono wcześniej postępowanie, to budowa boiska szkoleniowo-treningowego na ulicy Edukacji. Miasto założyło budżet dla inwestycji na poziomie przeszło 10,2 mln zł, ale wpłynęła wówczas jedna oferta na przeszło 12,3 mln zł. 

W zakres prac wchodzą roboty ziemne, rozbiórkowe, wywozy, utylizacje, profilowanie terenu i skarp, wymianę gruntu, podbudowę, odwodnienie boiska. Powstanie instalacja zraszania płyty boiska, instalacja podgrzewania płyty boiska wraz z węzłem i m.in. zbiorniki retencyjne. 

Na oferty miasto czeka do 9 maja. 

Reklama