Wiadukt na ulicy Grota-Roweckiego / fot. Tychy24.net

Miasto Tychy szykuje się do przebudowy wiaduktu na ulicy Grota-Roweckiego. Prace potrwają do 2022 roku i będą oznaczały utrudnienia dla kierowców. Już miasto rozpoczęło poszukiwanie firmy, która będzie odpowiedzialna za nadzór inwestorski przebudowy, a na samo wykonanie przebudowy wpłynęło w sumie 13 ofert. 

Miasto w projekcie budżetu na przyszły rok rezerwuje pieniądze na inwestycję: przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Grota Roweckiego nad torami PKP w Tychach”. Chodzi o  ponad 4,6 mln zł (realizacja w latach 2021-2022, łączny koszt zadania wynosi 8,3 mln zł, z czego dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa wynosi 3,7 mln zł). Kładka ma osobno kosztować około 1,5 mln zł.

Obecnie Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach szuka firmy, która będzie pełniła nadzór inwestorski dla zadań budowa kładki pieszo-rowerowej w ciągu ul. Grota Roweckiego nad torami PKP w Tychach oraz przebudowy wiaduktu. Szuka też wykonawcy inwestycji – tutaj wpłynęło 13 ofert do MZUiM – teraz są analizowane przez urzędników.

Reklama

Przebudowa to będzie nie tylko problem dla kierowców i pieszych, ale także dla pasażerów Kolei Śląskich, którzy korzystają z przystanku Grota-Roweckiego.

„W celu remontu wiaduktu kolejowego niezbędne jest jego zamknięcie. Sam obszar prac należy wygrodzić wysokim płotem zgodnie z przepisami BHP. Ruch kołowy zostanie poprowadzony objazdami poprzez ulic Dąbrowskiego, Wyszyńskiego i Jana Pawła II, a w drugą stronę ulicami Jana Pawła II, Bielską i Niepodległości. Ruch pieszy zostanie utrzymany poprzez zabudowę tymczasowej kładki dla pieszych” – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Kładka pieszo-rowerowa ma być gotowa do połowy grudnia 2021, natomiast wiadukt ma być przebudowany do lipca 2022 roku.

Reklama