Nowe połączenie ulicy Goździków z ulicą Oświęcimską / fot. MZUiM Tychy

Miasto Tychy uruchamia dzisiaj warte 9,5 mln zł nowe połączenie drogowe. Wykonano przystanki „widmo”, z których nikt na razie nie będzie korzystał, posadzono także m.in. 1300 sztuk drzew i krzewów. Chodzi o połączenie ulicy Goździków z ulicą Oświęcimską. 

Nowe połączenie zostało dzisiaj uruchomione. Jego budowa trwała 1,5 roku. 

„Oprócz całkowicie nowej jezdni, chodników, ścieżki rowerowej oraz ciągu pieszo-rowerowego, wybudowano oświetlenie uliczne, kanał technologiczny i kanalizację deszczową. Ponadto wybudowano 4 perony przystankowe wraz z wiatami, by w przyszłości skomunikować okolicznych mieszkańców z resztą miasta. Na nazwy przystanków oraz obsługę komunikacji miejskiej będzie trzeba niestety jeszcze poczekać” – poinformował Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach.  

Reklama

Jezdnię wykonano z nawierzchni bitumicznej po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Na blisko kilometrowym odcinku drogi łączącej ul. Goździków z ul. Oświęcimską wybudowano skrzyżowanie typu rondo, które obsadzono wieloletnimi krzewami i bylinami. Wykonano obustronny chodnik z kostki brukowej betonowej oraz ścieżkę rowerową z nawierzchni bitumicznej. Nasadzono ponad 1300 szt. drzew i krzewów. 

Koszt tej inwestycji to prawie 9,5 mln zł. Wykonawcą zadania była firma DROGOPOL Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach.

Reklama