Wypadek /fot. Policja

Miasto wprowadziło zmiany na jednym z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Tychach. Co roku w rejonie skrzyżowania ulicy Towarowej i Cielmickiej dochodzi do wielu zdarzeń drogowych, w tym do wypadków. Zmiany jak podkreśla miasto, wprowadzane są m.in. w związku ze zgłoszeniami mieszkańców.

Od 2016 do listopada 2020 odnotowano tam 52 zdarzenia drogowe – w tym 49 kolizji oraz 3 wypadki z udziałem rannych.

Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, statystyki, a także głosy mieszkańców, podjęto decyzję o wprowadzeniu zmiany organizacji ruchu. Na czym ona polega? Aktualnie obie jezdnie zostały zawężone do jednego pasa ruchu. Na drodze wymalowano specjalne oznakowanie poziome oraz dodatkowo zamontowano wyspy drogowe. Wszystko po to, by ochronić pieszego, który obecnie ma do pokonania tylko jeden pas ruchu dla każdego kierunku, a nie po dwa, jak to było dotychczas” – informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach.

Reklama

Nowe oznakowanie ma spowolnić przede wszystkim kierowców oraz skrócić drogę pieszych przez przejścia.

„Podobne rozwiązanie wprowadzono kilka lat temu na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Katowickiej. Sprawdziło się ono w praktyce i znacząco wpłynęło na poprawę poziomu bezpieczeństwa. Liczba wszystkich odnotowanych w tym rejonie zdarzeń wyraźnie spadła, a od momentu wprowadzenia zmiany organizacji ruchu nie odnotowano żadnego zdarzenia z udziałem pieszego” – informują tyscy urzędnicy.

Reklama