Prace drogowe / fot. MZUIM Tychy

Miasto wyda ponad 53 mln zł na inwestycje drogowe w Tychach. Powstanie m.in. droga pieszo-rowerowa do Kobióra, a na ul. Nałkowskiej miejsca parkingowe. Jakie główne zdania widnieją w projekcie budżetu na przyszły rok, który przyjmą na najbliższej sesji Rady Miasta Tychy miejscy radni? Sprawdziliśmy. 

Miasto zamierza wydać ponad 53 mln zł na inwestycje drogowe wraz z oświetleniem. Najdroższą pozycją wartą 12 mln zł jest „Budowa połączenia pieszo-rowerowego Tychów z Kobiórem”. Inwestycja ma być zrealizowana w 2023 roku, sam wykup gruntów pod jej realizację to 1 mln zł 

10,9 mln zł pochłonie „Budowa ulicy Piaskowej” (realizacja w latach 2022-2023, łączny koszt zadania (wraz z pozyskaniem gruntów pod realizację zadania) wynosi 12,2 mln zł).

Reklama

Na zadanie „Budowa ulicy Palmowej” zarezerwowano 5 mln zł (realizacja w latach 2022-2023, łączny koszt zadania (wraz z pozyskaniem gruntów pod realizację zadania) wynosi 6,7 mln zł).

„Budowa połączenia ronda w rejonie Centrum Handlowego z ul. Cielmicką” to ponad 3 mln zł (w tym 2,8 mln zł na nabycie gruntów pod realizację zadania).

„Rozbudowa ul. Jemiołowej” pochłonie 2,6 mln zł. „Budowa drogi bocznej ul. Żorskiej 43-45” to 2,2 mln zł,  „Przebudowa ul. Burschego od Potoku Tyskiego do skrzyżowania z ul. Mikołowską” to koszt rzędu 2 mln zł, podobnie „Przebudowa ul. Elsnera”.

„Rozbudowa ul. Czarnej – odcinek od ul. Oświęcimskiej do ul. Zwierzynieckiej” to koszt 1,3 mln zł,. podobnie „Budowa parkingu i miejsc postojowych przy ul. Nałkowskiej”. 

Reklama